Wszyscy jesteśmy miłością

26.04.2021.Oława

„Wszyscy jesteśmy miłością”

Czy miłość może być smutkiem

A smutek miłości skutkiem

Miłość kojarzy mi się z radością

A smutek z przykrością

To coś co napawa cię smutkiem

Nie może być miłości skutkiem

To brak miłości tworzy smutki i przykrości

A przecież wszyscy jesteśmy miłością

Przytłoczoną smutkiem i przykrością

Zrzućmy z siebie jarzmo smutku i przykrości

Odblokujmy w sobie źródło wiecznej miłości

Rozpuśćmy w nim wszelkie smutki i przykrości

Molekułka

12 myśli na temat “Wszyscy jesteśmy miłością

  1. Nadmiar przykrości nigdy nie jest pożądany, w przeciwieństwie do miłości, która w tym wierszyku nieznacznie,ale jednak na szczęście przeważa i to mnie napawa nadzieją, że i w życiu te sytuacje się
   częściej spotyka, czego Tobie,sobie i wszystkim życzę. Za dobre życzliwe, koleżeńskie dobre rady serdecznie dziękuję i biorę sobie do serca i w miarę moich skromnych amatorskich zdolności postaram się wykorzystać, ale w tym wierszu jakbym je zastosowała, wiersz byłby bardziej poprawny technicznie, ale nie wyraziłby myśli i emocji, które chciałam przekazać. Pozdrawiam życzliwie :)) :)) :))

   Polubione przez 1 osoba

  1. Zgadzam się, wszystkie emocje ,uczucia są nam potrzebne do wyrażania swoich emocji, ale wielu z nas nie potrafi nawet określić swoich emocji i uczuć, bo nikt nas tego nie uczył, uczono nas skrywać i tłumić swoje emocje, już od dziecka i dlatego jako ludzie dorośli nie potrafimy sobie z nimi radzić.Pozdrawiam serdecznie :)) :)) :))

   Polubienie

   1. Masz rację. Po długich obserwacjach doszłam do wniosku, że człowiek może być wysoko wykształcony ale to nigdy nie idzie w parze z inteligencją emocjonalną, a to ona przyczynia się do kłopotów w relacjach z ludźmi.

    Polubione przez 1 osoba

   1. Ja kocham amatorską poezję💖 byle by jej słowa płyneły wprost od serca💖 Twoja jest super prosta i piękna👍 dziękuję za każdą jotę którą zechciałaś napisać i się z nami podzielić😊 a jeśli chodzi o Miłość to każdy i wszystko nią Jest❤. Gdy nasz Stwórca zapragnął wyrazić siebie samego w formie to zrobił to właśnie z Miłości do Siebie więc po prostu całe istnienie jest tym czym Miłość bo jak mogło by być czymś innym? stworzenie nie może być czymkolwiek innym niż jego Stwórca a On Jest jedynie czystą Miłością, wszystkie emocje są jej wyrazem bez wyjątku!! już sam fakt że pojawiają się emocje w stosunku do jakiejś osoby czy sytuacji świadczy jedynie o tym że weszliśmy w stan wyrażania siebie, za którym stoi ta sama Miłość, ktorą nasz Stwórca miał do siebie w chwili gdy postanowił wyrazić siebie w formie a nasze reakcje na emocje są jedynie odpowiedzią naszego Boskiego posiadającego cel Ja,które bawi się w nieskończonej przestrzeni Miłości naszego Boga pamiętając swoją Jednie ze wszystkim💞💕💖

    Polubione przez 1 osoba

 1. „Czy miłość może być smutkiem
  A smutek miłości skutkiem”..

  niestety może 😦
  miłość nieodwzajemniona
  miłość stracona
  ..
  choć wolałabym, by ktoś mocno zaprzeczył

  Polubienie

  1. Tak ale miłość, która nie daje wolności drugiej osobie to chyba nie dokończ jest prawdziwą miłością, a życie z nieodwzajemnioną miłością okazało by się torturą dla obu stron i skończyło by się chyba nienawiścią ,niestety .:)):)):))

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s