Gdybyśmy głosu serca słuchać umieli

02.09.10.Oława.

Gdybyśmy głosu serca słuchać umieli

Kieruj się głosem serca

Bez względu na to z kim jesteś i gdzie

Bo tylko serce wie co jest dobre a co nie

Gdybyśmy głosu serca słuchać umieli

Ile mniej błędów byśmy popełnili

Ale teraz serce nie jest w modzie

Kierując się umysłem

Ile błędów i grzechów popełniamy co dzień

Molekułka

6 myśli na temat “Gdybyśmy głosu serca słuchać umieli

  1. Głos serca to intuicja ,ona nigdy nie kłamie i nie błądzi …Głos serca to intuicja ,ona nigdy nie kłamie i nie błądzi ,ona wie ,ale umieć słuchać jej głosu to wielka sztuka .Wiem z własnego doświadczenia ,że ile razy posłucham głosu serca to zawsze dobrze na tym wychodzę, a ile razy nie słucham to obrywam. Pozdrawiam:)))

   Polubienie

   1. Ja uważam, że najrozsądniej byłoby w pierwszej kolejności pomyśleć logicznie i dopiero potem wziąść pod uwagę intuicję. Przeczucie mają nam pomagać, ale kierując się w życiu wyłącznie nimi możemy wyjść na manowce. Pozdrawiam. 😀

    Polubienie

   2. Prawdziwa intuicja to nie są przeczucia to pewność ,wiesz bo wiesz ,intuicja to głos duszy a dusza się nie myli ona po prostu wie ,myli się umysł a szczególnie to nasze rzekome logiczne myślenie, tak często posługujące się stereotypami .Jeżeli podejmujesz decyzję to postaraj się poczuć jak się czujesz ,gdy odczuwasz komfort to twoja decyzja jest zgodna z twoją duszą i na pewno wszystko będzie ok ,a jeżeli w momencie podejmowania decyzji czujesz dyskomfort to dusza się nie zgadza z tą decyzją i to nie jest dobra decyzja.Dusza pragnie spełniać swoje cele ,a umysł bardzo często usiłuje realizować cudze cele,często narzucone nam przez otoczenie ,społeczeństwo a nawet modę.Każdy z nas jest indywidualną duszą i przychodzi tu by pobierać nauki i realizować swoje cele i zadania,więc uganianie się za cudzymi celami nie rozwija naszej duszy nie spełniamy swojej misji.Nie wielu z nas potrafi usłyszeć i rozpoznać prawdziwą intuicję ,chociaż każdy z nią się rodzi ,ale od dziecka jest skutecznie zabijana w nas ,niestety i to na rzecz logicznego myślenia .Jeżeli posługujemy się logicznym umysłem to z kąt tyle wszędzie nonsensów?Pozdrawiam serdecznie .

    Polubienie

  1. Jak umysł z intuicją idą w parze w zewnętrznym zamiarze to materializacja naszych uzgodnionych (przez umysł i serce-intuicję )myśli w krótkim czasie w materialnym świecie się nam ukaże,bo tylko wtedy gdy umysł z sercem współpracuje nasz zamiar ze zdwojoną siłą się materializuje,Myśl jest twórcza człowiek o tym wie ,bez niej nic nie powstało co się zmaterializowało.Przecież wiecie ,że wszystko co człowiek stworzył na tej planecie dzięki myślom świadomym lub podświadomym powstało.W Biblii jest napisane „Na początku było słowo( wypowiedziana myśl) a słowo było u Boga i Bogiem było słowo a bez niego nic się nie stało co się stało.Ono było światłością ludzi a światłość w ciemności świeci i ciemność go nie pokonała”(piszę z pamięci więc być może nie jest jota w jotę powtórzone ,ale ważny jest sens tej przypowieści)

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s